OFERTE :: Cauți desenatori? Cauți de lucru? Spune aici...

Ca să nu stăm pe loc. Ca să nu (ne) plictisim. Mai întâi idei, apoi noi opțiuni / secțiuni / funcționalități...

Re: OFERTE :: Cauți desenatori? Cauți de lucru? Spune aici..

Mesajde mariusremini » 14 Feb 2014, 19:06

LUATI LEGATURA CU ACEASTA DOAMNA:
https://www.facebook.com/roxanacorinac
mariusremini

Mesajde dezaxat » 20 Feb 2014, 21:03

Caut desenator ! Nu vreau absolut nimic extraordinar, defapt e ceva absolut banal, insa eu sunt un total anti-talent in orice inseamna desen. Vreau harta Romaniei + Basarabia (combinate, fara granita). In schimb, o vreau pe o foaie de carton destul de mare. Nu vreau rauri, nu vreau absolut nimic. Doar conturul hartii, o treaba de cateva minute. Va rog, contactati-ma pe id.depravat@gmail.com , aceasta este adresa mea de mail. Pe messenger nu prea intru, insa lasati-mi un mail pe adresa mentionata sa ne intelegem asupra tuturor aspectelor. Ofer seriozitate garantata si nu vreau nimic moca. Platesc fara nicio problema. Ar fii ok daca ati fi din Buc sa ne si intalnim, daca nu, nicio problema. Platesc eu posta cand ajunge coletul insa chiar imi doresc schita asta. Vreau sa-mi dau un graff pe perete. Multumesc mult si sanatate !
dezaxat

Mesajde Alexzmf » 28 Feb 2014, 12:55

Am si eu nevoie de un portret sau o caricatura :D cu cine pot lua legatura sau ma poate contacta cineva pe id-ul de mess sau pe facebook?
Alex.zmf92@yahoo.com
https://www.facebook.com/alex.zmf92
Alexzmf

CAUT DESENATOR PENTRU BENZI DESENATE

Mesajde uzintern » 25 Oct 2015, 14:56

Caut desenator pentru a continua o microserie de benzi desenate (4-max 6 cadre per episod).

Stilul ar trebui sa fie old comics style (gen reviste benzi desenate anii 80).
Cel ce deseneaza ar trebui sa fie capabil sa se adapteze foarte bine stilului deja existent deoarece doresc continuitate in stil. Stilul este minimalist si nu presupune forme extrem de complexe ci doar talent in lucru cu forme si umbre
Pot sa atasez/indic si un model din episoadele anterioare celor interesati.
Daca considerati ca puteti si aveti disponibilitate pentru asa ceva va rog sa imi scrieti pe : aad_ro@yahoo.com
uzintern

Anterior

Înapoi la Site, blog, forum, comunitate :: dezvoltare