Ba al meu

Chiar al meu... :) Poate fi al oricărui membru...

Ba al meu

Mesajde piromaniacul » 28 Aug 2013, 10:49

N-am găsit rubrica de prezentare;
Mă numesc Turturean Emilian și sunt un oltean pribăgit prin Franța și pasionat de artă
Lucrez la un site despre pirogravură cu artiști din toate țările din lume.
Apropo, dacă cunoașteți pe cineva în anturajul vostru care pirogravează mi-ar face mare plăcere să-i prezint lucrările pe saitul meu; Am contactat în jur de 150 de artiști din toate continentele si culmea e că nu găsesc niciun român!! Saitul acesta e plin de talente și oricare membru ar fi capabil de pirogravură;Dacă cineva are de gând să se apuce de pirogravură să mă contacteze; In Franța se câștigă mai mult decât un salariu ....
Adresa mea de facebook este :
https://www.facebook.com/defuego.arte?ref=tn_tnmn
:mrgreen:
piromaniacul

Re: Ba al meu

Mesajde GhitaB » 28 Aug 2013, 11:54

Bun venit! :)

Mi-am amintit de aparatul de pirogravat al tatălui meu (e tâmplar). :D Când eram mic îi afumam atelierul uneori... ba îi mai rupeam și sârma aia... Cel mai tare a fost când m-am hotărât să pirogravez mașini pe o cutie din lemn făcută de tati: au ieșit beton. Revelația a fost când mi-am dat seama că ținusem cutia invers, deci toate desenele mele urmau să rămână cu susul în jos... sau să folosesc cutia pe post de capac. :lol:
Culori, parfum și pace :: GhitaB - blog
GhitaB
Site Admin

Re: Ba al meu

Mesajde piromaniacul » 28 Aug 2013, 12:01

Ar fi bine dacă ai încerca acum, poate că vei fi surprins de rezultat!
piromaniacul

Înapoi la Jurnalul meu